Отворено

Zapon Coffe & Lounge Бar

Телефони:

+389 071 222 170

Адреса:

ул.Франклин Рузвелт бр.63-А ( Орце Николов 155)
1000 Скопје
Македонија

Web / Facebook страна:

Опис и дејности

Она што денес го краси Жапон кафе бар е пријатната и топла атмосфера, добрата музика, и тоа е место каде на покриената летна и зимска тераса со пријателите во мир може да го испиете вашето кафе, пијалок, или да вкусите од нашите солени и благи вафли и палачинки по избор. Ќе уживате и во специјалитетите на нашата кујна, најдобрите пици во градот, разните салати и пасти со италијански зачини, пилешки стекови и разновиден зеленчук на путер.

За брендот

Жапон кафе бар е најстариот постоечки кафе бар во Скопје.Тој почна со работа на 10.06.1984 год. Во изминатите години наши гости беа многу познати наши и странски музичари, актери, политичари, луѓе од јавниот живот и многу наши пријатели.

Коментари

Нема коментари за оваа фирма.