Бидете внимателни, кружат фалсификувани банкноти

Објавено: 16 јануари 2020 - 11:21

Во Полициско одделение во Маврово, вчера во 18.40 часот Л.А.(43) од Центар Жупа пријавил дека на 11.01.2020, на бензинска пумпа во Маврови Анови, на едно лице му сменил банкнота од евра во денари

При проверка на банкнотата во менувачница тој увидел и било констатирано дека банкнотата е фалсификувана.

Банкнотата била одземена за понатамошна истрага.

Сподели ја веста

Последни содржини