Економија

Адаптација на уредите за гас ќе ги чини домаќинствата 1.500 евра

Адаптацијата на уредите во домовите, за да може да се користи гасот, домаќинствата ќе ги чини околу 1.500 евра.

Регулаторна ги објави новите цени на горивата

Бензинот Еуросупер БС-95 и Еуродизел (Д-Е V) поевтинуваат за половина денар, Еуросупер БС-98 за денар, а Екстра лесното масло за домаќинство 1,5...