Економија

Ќе скокне ли цената на горивата?

Регулаторна комисија за енергетика ги соопшти новите цени на горивата.

Од полноќ нови цени на горивата

Од полноќ ќе се намалат цените на бензините и на дизелот за половина денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.