Култура

Почнува изградбата на снежниот град на Попова Шапка

По 42-ри пат, од денеска до 24-ти овој месец во Попова Шапка ќе се одржи традиционалната детска манифестација „Снежен град – 2019", на која ќе...

Почина хрватскиот актер Иво Грегуревиќ

Хрватскиот актер Иво Грегуревиќ, најпознат по главната улога во филмот „Чаруга“, почина на 67-годишна возраст, јави ХРТ.