Македонија

Иванов во Заев: Покрени постапка за импичмент, мојот став за договорот со Грција е конечен

Претседателот Ѓорге Иванов го повика премиерот Зоран Заев да покрене постапка за импичмент. Во соопштението испратено од кабинетот на...

Запален автомобилот на пратеникот на СДСМ

Запален е автомобилот на пратеникот на СДСМ од Прилеп, Хари Локвенец. Инцидентот се случил по објавувањето на фотографиите од Преспа од...