Жичницата на Водно викендов нема да работи

Објавено: 19 јули 2019 - 12:29

Утре и задутре нема да работи жицницата на Водно, информираат од Јавното сообраќајно претпријатие.

Причина за тоа, како што наведуваат од ЈСП, е одржувањето на ридски натпревар во автомобилизам на Водно.

По тој повод нема да сообраќаат ниту линиите 25, 25А и 25Б.

Сподели ја веста

Последни содржини