Образование

Отворен ден на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј"

 Универзитетот „Св. Кирил и Методиј" од Скопје денеска попладне на градскиот плоштад организира четиричасовен Отворен ден на кој ќе ја претстави...

Почна состанокот помеѓу Путин и Трамп во Осака

Во тек е билатералниот состанок помеѓу рускиот и американскиот претседател, Владимир Путин и Доналд Трамп во Осака, каде се одржува самитот Г20....