Политика

Зекири: Не само Илија Димовски, туку и Ејуп Алими од ДУИ вршеше притисок да не се гласа за Законот за ЈО

Не само пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, туку и еден пратеник од ДУИ, Ејуп Алими, кој е лично засегнат, вршеше притисок врз пратеници од таа партија, да...

Кузеска: Истражувачка сторија открива дека 2,5 милиони евра од Унгарија завршиле во ТВ Алфа и три портали

Портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска, на прес-конференција објави дека постои истражувачка сторија, според која голема количина пари...