Оштетен автомобилот на пратеничката Александрова

Објавено: 14 февруари 2020 - 09:53

Вчера во кругот на Собранието непознати лица го оштетиле автомобилот на пратеничката Емилија Александрова од независната пратеничка група на ВМРО- ДПМНЕ.

Инцидентот се случил додека таа чекала да почне седницата за Законот за ЈО.  Пратеничката повикала полиција откако видела дека автомобилот е изгребан од двете страни.

Сподели ја веста

Последни содржини