(Фото) Затвореник стана ѕвезда поради неговата тетоважа

Објавено: 19 февруари 2020 - 12:28

Маж од Индијана со тетоважа на челото на која пишува „криминалот се исплати“ е уапсен втор пат од декември минатата година.

Доналд Мари (38) бил уапсен вчера по кратката полициска потера во неколку улици, пренесува WTWO. Тој е обвинет за отпор при апсење, поседување метамфетамин и кражба на автомобил.

Тој оставил сопатник во автомобилот кој и рекол на полицијата дека не го знае неговото име.

Иако бил ослободен од затвор, неговата фотографија предизвика многу реакции на социјалните мрежи.

Што мислите вие за тетоважата на Мари?

Сподели ја веста

Последни содржини