Свет

Амазонската дождовна шума во пламен, пожарите се гледаат и од вселената

Во понеделникот целиот Сао Паоло во Бразил се затемнил. Излегло дека причината за ова затемнување е чадот од пожарите кои гореле на дури 2.700...

Валентина Сампајо е првиот трансродов модел на Victoria’s Secret

Деновиве планетарно популарниот бренд за облека Victoria’s Secret ги информираше своите обожаватели дека за прв пат во историјата на брендот ќе...