Ангел Јовевски го препеа хитот „Моја драга“ на Здравко Чолиќ

Објавено: 01 јуни 2018 - 16:22

Ангел Јовевски, талентираниот радовишанец кој ја освои публиката преку своето учество во регионалниот музички натпревар „Ѕвездите на Гранд“, сними кавер-верзија на големиот хит „Моја драга“ од Здравко Чолиќ.

Новата верзија на „Моја драга“ е во изведба на Јовевски (вокал) и Орце Трајанов (клавијатура) снимена во живо во студиото на продукцијата „ТнТ“.

Кавер-верзијата е најава за нови материјали на кои младиот пејач активно работи.