Погледнете како изгледа возењето со Вил Смит во најмоќно Porsche на струја

Објавено: 29 јануари 2020 - 13:41

Холивудскиот актер Вил Смит во соработка со Porsche направи интересна промоција на моделот „Taycan Turbo S“, првото и најмоќно Porsche на струја. Актерот сними видео, на кое се гледа како ужива во возењето на автомобилот, во друштво на случајни патници. Погледнете како изгледа возење со Вил Смит зад воланот!